Dvojice kytaristů Jakub Šimanský a Tomáš Niesner se na ní snaží ukotvit pojem primitivismus do českého hudebního žargonu. Oba ve své tvorbě vychází z žánru zvaného american primitivism, který již od 70. let pilovali kytaroví hráči jako John Fahey, Leo Kottke, Robbie Basho či Sandy Bull. Americký primitivismus vycházel z bluegrassové tradice amerického jihu, ale netradiční přístup k lazení, rytmice a mantrickému repetitivismu nalezl v duchovní hudbě asijského původu. Hudba indického guru a hráče na sitar Raviho Shankara se stala soundtrackem k sebepoznávání skrz psychedelické drogy pro řadu mladých američanů, pro řadu mladých muzikantů se pak stala významným inspiračním zdrojem.
Modré hory, Big beat, Luxus clan. Tri albumy, pár mixtapeov a kopec koncertov a zas raz na cestách. Veľa žvástov, beaty, tóny, všetko.
Lyrik, Bene a Roland Kánik, jedno pódium a veľká radosť z hrania. Motto „nudnejší jak život“ vymenili za „o všetkom a o ničom rap“, ale furt sú to ten istý Lyrik a ten istý Bene a chrbáty im kryje Roland Kánik.
Vraj rap pre tridsiatnikov, vravia niektorí, týmto trom tridsiatnikom je to jedno, ide o hudbu a tú zbožňujú, lebo keď sa oprú do dní, ticho to plachtí cez tie svety a cez tie nádychy a výdychy, začnú vypadávať vety.
Poď sa aj ty nájsť v tom beate s Luxus clanom. Čau ty tam na koncerte!
Nová kapela na scéně, nová kapela z Jižních Čech? Ne tak docela.
Českobudějovicko-brněnský Fotbal je tvořený ostřílenými hráči z formací Sýček, Kidney Trauma a s Jakubem Šimanským za bicíma. Indie, kraut-pop, shoegaze a samozřejmě psychedelie, mathcore i vzdušné, posilující repetice. Na srovnání zapomeňte, skupina s osobitým výrazem od samého začátku. Kašlou na sociální profily a zatím jsou k dohledání pouze dvě skladby na Soundcloudu, ale i ty nutí poznačit si do kalendáře, kdy budou míjet váš kraj.